068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Точило Стандартна система заточування Lansky

преамбула

Після покупки свого першого складного ножа за ціною який перевищує 50 $, я почав задавати собі питання - "Чимось же його точити?". Переглянувши і перечитавши безліч посібників, почав шукати бруски в господарських магазинах. Але в міру того, як експериментував з різними точильні камені, все більше переконувався в складності процесу заточування ножа. Якісний точильний камінь - це ще не все, набагато важливіше - правильна постановка рук. Якщо точити лезо невміло, то кромка буде мати вигляд «лінзи», тоді як при якісної заточування - кромка повинна бути пряма, клиноподібна. Тут два варіанти: або вчитися правильній постановці рук, псувати свій ніж і через пів року-рік досягти непоганих результатів, або замовити набір для заточки. Я пішов по шляху найменшого опору :)

вибір набору

Після чергового вивчення форумів, оглядів і цін, були обрані дві системи: Lansky Standart і DMT Deluxe Aligner Kit. Обидві ці системи однакові за своїм принципом. Завдяки спеціальній направляючої, між точильним каменем і лезом ножа витримується постійний кут, в слідстві чого крайки не закруглюється, виходить чіткої клиновидної форми.
Спробуємо порівняти ці дві системи (порівнювати будемо стандартні набори, без урахування опціональних компонентів).


Параметри Lansky Standart DMT Deluxe Aligner Kit
Заточка м'яка груба
Матеріал кріплення метал пластик
Комплектація + масло + чохол
Матеріал абразивів кераміка алмаз

Якщо ви не плануєте переточувати свій клинок (змінювати заводський кут заточення), тоді оптимальним вибором буде Lansky Standard Sharpening System. При потребі в переточуванні, можна придбати опціональний алмазний високоабразивн точильний камінь (Lansky Extra Coarse Diamond Sharpening Hone)

набір приїхав

Система упакована в блістері, в комплекті три точильних каменю, зажим, три напрямні, запасний гвинт і баночка Honing Oil. Клинок був міцно встановлений в затиск і процес заточування почався. Процес заточування можна переглянути за посиланням

Поради та запобіжні заходи
* Обов'язково позначте, на яку глибину ви встановили клинок (можна зробити насічку на тримачі), так як глибина установки буде впливати на кут заточування, а його потрібно витримувати постійним.
* Користуйтеся маслом Honing Oil для очищення точильних каменів! Якщо не чистити камінь, то з часом його абразивні властивості зменшуватися.
* Не намагайтеся змінювати заводський кут заточення клинка за допомогою даного набору, ви зіпсуєте точильний камінь, і він перестане «чіпляти» метал так, як раніше. Для цих цілей купите алмазний камінь.
* Точите без поспіху, з мінімальним силовим зусиллям.
Використовуючи даний набір і дотримуючись ці поради, ваш ніж буде залишатися гострим дуже довго! :)

Повернення до списку