068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Тестування воблерів Jackall Bros. на Південному Бузі

Минулі вихідні пройшли в режимі «рибалка з ранку до вечора» на порогах в низов'ях Південного Бугу. Основна мета - ловля крупного голавля. Як відомо, «великого шматка рот радіє», відповідно і приманки для лову великої риби були обрані побільше (кренки 40-50мм), заодно вирішили перевірити наскільки великі кренки здатні відсікти голавлиних дрібниця. Крім того, стояло завдання протестувати різні воблера з нашого асортименту в «бойових умовах».

Незважаючи на досить великий асортимент кренк різних виробників, вийшло так, що працювали в основному воблери від Jackall Bros. Виявилося, що в асортименті даної фірми найбільшу кількість моделей, які ідеально підходять для Бузьких порогів в умовах низького річного рівня води.

Через низький рівень води і великої кількості водної рослинності, яка в деяких місцях виходила практично на поверхню працювали найкраще воблери SSR класу, тобто із заглибленням не більше 30см.

Беззаперечним лідером виявився Jackall Bros. Cherry 1 footer 46. Він як не можна, до речі, підходив для даних умов - заглиблення не більше 30см, горизонт проводки легко регулювати - піднявши кінчик спінінга вгору можна було змусити воблер йти практично по самій поверхні, відмінні польотні якості, впевнено тримає сильна течія, але в той же час, гру цього воблера легко можна збити різким ривком вудилища - дуже корисна якість при лові в порогах, допомагає уникнути зайвих зачепів за каміння і про траву.

Крім того було зроблено цікаве спостереження - головень явно віддавав перевагу Кренке, які володіють грою з низькою частотою і великою амплітудою. На воблери, які мають дуже високочастотну гру і які в інших умовах відмінно працюють клювань було значно менше.


Відмінно працював метод лову апстрімом з закидами проти течії. В цьому випадку був важливий особливо точний закид, щоб воблер потрапив в тихе місце за каменем або на кордон струменів, де можна було ефективно його провести, так як, через низькочастотної і високоамплітудними гри змусити грати воблер, проводячи вниз по дуже сильному течією практично неможливо навіть на надшвидкісний проводці. Коли воблер потрапляв в області з обратка, завихреннями або меншою швидкістю течії і «включався» найчастіше слідувало клювання.


 У деяких місцях, де трава доходила майже до самої поверхні відмінно показав себе Cherry 0 footer 46, цей воблер при швидкій проводці здатний заглибитися на кілька сантиметрів, а зазвичай йде під самою поверхнею, женучи перед собою хвилю. Клювання траплялися в основному в прогалинах між острівцями травиРозміром головень не особливо радував. За результатом попередньої риболовлі товаришів минулого тижня, ми налаштовувалися на трофейного головня, але в цей раз ловився в основному стандарт 400-700гр (максимум 1,3 кг), що втім, теж досить непогано. Мета відсікти дрібниця за допомогою великих кренк була досягнута, мінімальний розмір головня був не менший 300гр, причому в поляризаційних окулярах спостерігалася велика кількість дрібного головня (100-00гр), який, думаю, з великим задоволенням кидався б на ультралайтових воблера.

Таким чином, нами був зроблений висновок, що в місцях з великою концентрацією середнього і крупного голавля немає сенсу дрібнити, а краще ловити на кренки від 40мм розміром, якщо тільки не стоїть завдання побити рекорд в кількісному відношенні. Другий висновок - набір воблерів Cherry від Jackall (0 footer, 1 footer, 44) як то кажуть "must have" для лову головня в порогах Південного Бугу.
Крім того, хочу зазначити ще один воблер вже іншого виробника - Imakatsu Crank IK-50C, який із завидною регулярністю приносив щуку, причому прямо на сильному теченііога. порога

Повернення до списку