068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Опис Ryobi ZAUBER 3000

Риболовлею, а саме ловом на спінінг я займаюся не так давно з 2007 року, але за цей час встиг досить добре освоїти цей вид рибного лову. Як і більшість початківців спінінгістів, я мав мізерне уявлення про техніку лову і особливо снастях, які використовуються в лові риби спінінгом, але з часом все пізнавати само собою. Першим моїм вудлищем для спінінга, не рахуючи китайських телескопів, стала паличка Salmo DIAMOND SAPHIRE із середнім ладом і тестом допустимих приманок 5-25 грам. Чому купив саме цю вудку, просто сподобався зовнішній вигляд і добре лежала в руці, та й ціна була прийнятною. Звичайно, зараз це звучить безглуздо, але як правило так підбирають собі снасті початківці рибалки. Котушку Ryobi ECUSIMA 1000 взяв тоді ж в місці з вудкою, але на відміну від вудки котушка виявилася цілком пристойною для початківців, зараз поставив цю котушку на попловчанку. Згодом, спробувавши спінінги інших виробників, так і зовсім іншої цінової категорії, я зрозумів, що моя вудка просто палиця через яку не відчувається не те, що роботу блешні, а й зачепи за підводну рослинність. Звичайно ж я вирішив поміняти снасті на більш просунуті. Досить довго перебирав вироби різних виробників і в різному ціновому діапазоні. Добре, що встиг завести друзів по рибалці, у них і брав для тесту спінінги з різними характеристиками і тестами допустимих приманок. Після тривалого підбору, відвідування інтернет форумів, ознайомлення характеристик снастей в магазинах я зрозумів, що назва розкрученого бренду, впливає хіба що на ціну. Зараз я використовую спінінг KINGFISHER LIGHT JIG SPINNING 2.40 з швидким ладом. І так як риби в регіоні, де я проживаю не багато, в основному щука вагою в 0,5-1 кг, дрібний і середній окунь, іноді трапляється судак на пів кіло, то такий вудки з тестом приманки 2-12г. мені вистачає практично в будь-яких випадках. Хоча цей спінінг і створювався для джига, але я з успіхом застосовую його і для лову на обертальні блешні фірми Mepps з номерами від 0 до 4. Для мене блешні цієї фірми є кращими, до того ж коштують вони не дорого, а працюють завжди чудово, пишеш пів обороту на дуже низькій швидкості. Змінивши вудилище, довелося задуматися і про покупку котушки з плетеним шнуром. ECUSIMA з таким спінінгом перестала відповідати моїм вимогам, та й тоненька плетінка в ній врізається між шарами, що істотно знижує дальність закидання, все-таки призначена вона для моно волосіні. Зваживши всі вимоги, що пред'являються до нової котушці, я зупинився на Ryobi ZAUBER 3000.
 RyobiZAUBER1.jpg

Передавальне число цієї котушки відповідає 5,0: 1, тягового зусилля в 5 кг. вистачає для форсованого виведення риби навіть тонкої лайтовой вудкою. Збалансований передавальний механізм з мінімальними зазорами обладнаний нескінченним гвинтом з латуні, який намотує шнур хрест-навхрест унеможливлюючи врізання в шари навіть найтоншою плетінки, сім'ю якісними кульковими підшипниками які щільно заходять в металевий корпус і одним голчастий підшипник. Набував я ZAUBER через інтернет магазин, так вийшло значно дешевше і на момент покупки, в місцевих магазинах потрібної мені моделі не було. Чому взяв саме 3000, по-перше шпуля великого обсягу, не тому, що потрібно багато волосіні, а з за большёго діаметра шпулі шнур менше перекручується і летить помітно далі. Відповідно докладати зусилля при закиданні потрібно менше, що позначається на точності польоту приманки. А по-друге мені подобаються більше силові котушки, тягове зусилля у третього і четвертого номерів 5кг. замість 2,5 кг. в першому і другому номерах. Плюс баланс. Спінінг KINGFISHER LIGHT JIG SPINNING при довжині 2,40 важить 95 грам, але через коротку рукояті у спінінга мені потрібно було використовувати більш важку котушку, то як раз підходить цей номер, вага якої становить 305 грам.
RyobiZAUBER5.jpg

З іншими вудлищами що б досягти балансу можна використовувати номери 1 і 2, але з за меншого діаметра шпулі підмотувати шнур доведеться швидше і летіти він будить трохи гірше, але це звичайно ж тільки моя думка, а покупцеві вже належить самому вирішувати який номер йому вибирати. У комплекті присутні дві регулювальні прокладки різної товщини і дві встановлені.

RyobiZAUBER3.jpg

Регулювання фрикційного гальма здійснюється в великому діапазоні. У гальмівній системі шпулі встановлений кульковий підшипник і шайби великого розміру. В руці котушка лежить добре, відчуття міцного, щільно збитого вироби, нічого не тріщить, навіть якщо сильно стиснути, корпус падіння не боїться, але краще не упускати, тому що можна пошкодити покриття на шпулі, що призведе до чіпляння волосіні про буртик шпулі. Рукоятка складається кнопкою, що позитивно позначається на довговічності конструкції, так як не треба послаблювати гайку рукояті. Дужка, як ролик і шпуля, покриті твердим покриттям нітридом титану. У конструкції ролика реалізована система протівозакручіванія волосіні. Механізм зворотного ходу реалізований добре, не дозволяючи лесоукладивате

Повернення до списку