068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Огляд ножа Benchmade 522 Pardue Axis або Presidio Ultra 522

Ніж Benchmade Presidio Ultra 522 з’явився в мене невдовзі після розлучення з хваленою Spyderco Para-Military 2. Тож в цьому огляді волею-неволею приведу деякі порівняння цих ножів. 
Presidio Ultra 522_1.jpg
Почну з загальних характеристик. 
Загальна довжина в розкладеному стані 212 мм.
Довжина леза 89 мм.
Товщина клинка в найтовщому місці 3.2 мм.
Матеріал клинка сталь 440C.
Твердість клинка HRC 58-60 одиниць.
Матеріал руків’я ножа пластик Noryl GTX With EDM Finish
Тип замка AXIS-LOCK.
Вага ножа 136 гр.

На цей ніж є висновок спеціаліста Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України щодо неприналежності даного виробу до холодної зброї. Дослідженням виявлено, що відповідно до Методики криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих з нею виробів, ніж Benchmade 522 Pardue Axis є складаним туристичним ножем – різновидом господарсько-побутових ножів і до категорії холодної зброї не відноситься. Отже його можна придбати і використовувати без додаткових дозволів, що не може не радувати.

Ніж виготовлено в США. Фірма виробник Benchmade відносить його до так званої «чорної» серії своєї продукції, що означає приналежність до професійного інструменту, який відрізняється функціональністю та надійністю. Суб’єктивно, коли вперше дістаєш його з коробки, зразу відчувається його висока якість. Відкривається ніж дуже легко, як правою, так і лівою рукою, за допомогою шпеньків з обох сторін клинка. Замок Axis фіксується з приємним, ніби збройним клацанням. В зафіксованому положенні відсутні будь-які люфти. Не дивлячись на те, як легко фіксується і знімається замок, він відрізняється особливою надійністю. Я чув, що він витримує до 250 кг зусилля на складання клинка. Руків’я сидить в руці як влите, твердий пластик має особливу текстуру поверхні, яка запобігаю ковзанню при будь-якому хваті. Пластикові накладки тримаются на трьох гвинтах типу «торкс» плюс масивний осьовий гвинт. Взагалі, ніж створений так, що його просто не хочеться випускати з рук. Постійно клацаєш ним і шукаєш можливості його застосувати.  

Спуски в ножа увігнуті і зведення дуже тонке. При хорошій заточці така геометрія клинка проявляє видатні властивості у різанні. Я ріжу ним картонні коробки, овочі, хліб, стругаю деревину, дуже ефектно ріжеться листок А4, хоч прямо, хоч з вивертами. Це один з найкращих різаків, які я тримав у руках. Наприклад, широко відома Spyderco Para-Military 2 навіть поруч не стоїть з ним у зручності використання і різучості. Пара-мілітарі 2 має прямі спуски від обуха, відчутно товщий обух та товще зведення. При різанні нею твердих овочів або деревини клинок якби не ріже, а намагається розколоти матеріал, при цьому застряючи. Доводиться прикладати значні зусилля. З Бенчмейдом 522 все навпаки – тонке лезо агресивно врізається, і якщо додати до цього дуже зручне об’ємне руків’я, процес різання перетворюється на суцільне задоволення. При цьому у даного ножа є один недолік. Високі спуски і тонке зведення призвело до досить тонкого кінчика леза, який при необережному поводженні можна зламати. Треба пам’ятати про це і не давати поперечних зусиль на злам при роботі з твердими матеріалами кінчиком ножа. 


Щодо сталі. Виробником заявлено, що клинок виготовлений із розповсюдженої нержавіючої сталі 440С. Але не все так просто з цією сталлю. При першому заточуванню ножа на алмазах DMT мною було виявлено, що ця сталь набагато твердіша і важче піддається обробці ніж сталь 440С на ножах китайського виробництва. Наприклад, на ножі Navi K-631 китайського виробництва сталь 440С можна назвати пластиліном у порівнянні з аналогічною сталлю у Бенчмейда. Тут я допускаю два варіанти: або на китайських ножах стоїть не справжня 440С, або Бенчмейд проводить набагато кращу термічну обробку своїх клинків. Однозначно ця сталь твердіша і тримає заточку довше, ніж китайська.

Кліпса у Presidio 522 зручна, без нарікань. Чорного кольору, з вибитим написом «BENCHMADE». Переставляється на дві сторони, але тільки в положенні «тип ап».


Можу сказати, що це самий зручний, чесний і якісний ніж, який був у мене, тільки слід пам’ятати, що це саме ніж для різання, а не лом, яким можна піддівати каналізаційні люки, і при правильному використанні він прослужить дуже довго і буде завжди радувати власника.Повернення до списку