068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Огляд телескопа Arsenal Discovery 60/700, AZ2

Огляд телескопа Arsenal Discovery 60/700, AZ2
Кожен з нас напевно розглядав щойно з'явилися на вечірньому небі зірки і задавався питанням: «А ось цікаво, що можна буде побачити в телескоп?» Рано чи пізно природна цікавість змушує нас почати шукати інформацію з даного питання. З цією думкою Серф Інтернет, який радує не тільки асортиментом пропонованих моделей, а й десятками тисяч коментарів і думок щодо зручності та переваг тій чи іншій системи або модифікації.
Даний огляд розповість Вам про одну з простих моделей, яка підійде практично будь-якому починаючому любителю астрономії незалежно від віку.
Отже, в даному огляді ми розповімо Вам про лінзовий телескоп (рефракторі) Arsenal Discovery 60/700, AZ2. До речі сказати, дана модель аналогічна досить популярною в Європі моделі Meade Arcturus 60/700, AZ.

огляд

Цей телескоп відрізняє ошатне оформлення, оригінальна упаковка і багата комплектація. Всі деталі акуратно покладені в міцний пластиковий кейс, в якому зручно транспортувати і зберігати телескоп. Повна вага телескопа і кейса ледь перевищує 5 кг.Розглянемо докладніше, що входить до складу поставки, крім кейса і самого телескопа зі штативом. Три окуляра стандарту 1.25 "(20, 12.5, 4 мм), що обертає, лінза 1,5х, синій фільтр типу 80А, компас, рухлива карта зоряного неба на непромокальному пластиці, карта Місяця і програма-планетарій Stellarium. Також є інструкція російською мовою.
discovery3.PNG

discovery4.PNG

Збірка телескопа не складна, хоча в процесі і буде необхідно з'єднати досить велика кількість деталей. Тут варто зауважити, що телескоп поміщається в кейсі тільки в розібраному вигляді.
Телескоп встановлюється на легкому двосекційним алюмінієвому штативі. Зверху на нього ставиться вилочні азимутальне монтування, забезпечена штангою сколесіком підстроювання по висоті, яке служить для точного наведення на об'єкт. Ця конструкція дуже поширена в телескопах початкового рівня.
discovery5.PNG

Металева труба телескопа забезпечена світлозахисну блендой з кришкою. У самій кришці є закрите заглушкою отвір діаметром 40 мм, що дозволяє диафрагмированного телескоп при спостереженні яскравих об'єктів.Для фокусування телескопа використовується пластиковий рейкова фокусер, а для зручності спостережень в комплект входить діагональне 90-градусний дзеркало стандарту 1.25 ". Мінімальна дистанція фокусування телескопа - близько 10 метрів.
discovery8.PNG

Пошук об'єктів здійснюється за допомогою оптичного шукача 5х24, встановлюваного зверху труби.


Для розміщення аксесуарів на розпірки штатива встановлюється спеціальний пластиковий лоток.


Тепер скажемо кілька слів про оптику телескопа. Лінзи об'єктива й окулярів приладу скляні і вельми хорошої якості. Дуже порадував об'єктив, що дає відмінне чітке зображення.
Телескоп дає пряме дзеркальне зображення. Вхідні в комплект окуляри Кельнера забезпечують наступну лінійку збільшень: 35х з 20 мм окуляром, 56х с 12.5 мм і 175х з 4 мм. Найбільш якісне зображення телескоп дасть з 20 мм окуляром.
Що дозволяє збільшення телескопа (при якому максимально розкривається його потенціал) становить приблизно 84х, для цього вам буде потрібно 8 мм окуляр. Відповідно, з комплектних окулярів найбільш затребуваними будуть 20 і12,5 мм. На жаль, входить в комплект обертає, лінза не дає достатньо якісної картинки і її використання мало виправдано. Синій фільтр, що також входить в комплект, може бути Вам дуже корисний при спостереженні Місяця і яскравих планет.

Що ж зможе показати даний телескоп своєму власникові? Проникаюча здатність телескопа дорівнює 11 m, це означає, що в безмісячну ніч далеко від міських вогнів Вашому погляду будуть доступні приблизно 200 000 зірок.
Крім зірок, Ви побачите: кратери на Місяці, плями на Сонці (застосування захисного фільтра - ОБОВ'ЯЗКОВО), хмарні пояси на диску Юпітера і чотири його найбільших (галілєєвих) супутника, фази Венери, наявність кілець Сатурна, компоненти деяких подвійних зірок, найяскравіші туманності, галактики і зоряні скупчення. Серед них M31 (Туманність Андромеди), M42 (туманність Оріона), Ясла, Плеяди і подвійне скупчення χ і h ( "хі і аш") в сузір'ї Персея.

 Завершуючи розповідь про це телескопі, варто відзначити следующіемоменти. Телескоп має багатою комплектацією і не зажадає від свого власника глибоких знань зоряного неба і небесної механіки. Він простий і досить зручний. Як бюджетне рішення початкового рівня, даний інструмент досить гарний і практичний.
Цю модель можна рекомендувати як вдалий подарунковий варіант, як телескоп для спостережень початкового рівня.

Повернення до списку