068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Огляд спального мішка Deuter Dream Lite 250

Складаючи речі в черговий велопохід, зокрема спальник, вирішив написати про нього огляд. Власне спальник входить в список найважливіших речей будь-якого туриста і вибір його повинен бути відповідним. Свій літній спальник Deuter Dream Lite 250 придбав після короткочасного використання спального мішка форми ковдру, марки Зеніт (Україна) і військового спальника-кокона Бундесвер (Німеччина). Ці спальники мають ряд плюсів і мінусів, для тієї чи іншої погоди, які проявили себе в ході експлуатації. Як золотої середини між цими двома візьму характеристики Deuter Dream Lite 250.
Почну з того, що даний спальник має форму кокона, яка перевершує термоізоляційні властивості спального мішка форми ковдри.

Температурний режим:

Deuter Dream Lite 250 Бундесвер
Комфорт: +9 Комфорт: 0
Ліміт: +4 ліміт: -5
Екстрім: -5 Екстрім: -15
dreamlite1.PNG
З Бундесвером змагатися немає сенсу, так як спальники з різних категорій. Deuter доречно використовувати пізньою весною - влітку, а Бундесвер - пізньої осені, взимку, ранньою весною. Однак це дуже корисно знати перед покупкою спальника для певного роду занять. Одношаровий синтетичний наповнювач, який використовується в спальнику Deuter Dream Lite 250 не розрахований на холодну пору року. Однак має ряд якостей, необхідних в літньому подорожі - мала вага і обсяг спальника, зносостійкість і швидке висихання.
З особистих відчуттів: спати в Deuter Dream Lite 250 в квітні на висоті 1000 м (Кримські гори) при температурі 5 градусів, досить неприємно. Непогано б виявитися в той момент в його старшого брата Deuter Dream Lite 350. Тоді виникає питання, для чого мені потрібен цей спальник, якщо у мене вже є Бундесвер з відмінними температурними характеристиками.
Таким чином, ми підійшли до питання ваги і обсягу. Друге незамінний якість спального мішка в тривалому поході, це його вага і обсяг. Чим менше цей параметр - тим краще, але разом з цим зростає ціна. Така важлива характеристика повинна бути тісно пов'язана з температурним режимом, який в свою чергу безпосередньо залежить від наповнювача.
Наповнювачі бувають трьох видів: пухової, синтепоновий і силіконовий. Для більшого комфорту при низьких температурах і для меншої ваги використовують пухової наповнювач. Також використовують силіконовий наповнювач, але в порівнянні з пухом він набагато дорожче. Залишається синтепоновий наповнювач, який програє в теплоізоляції двом попереднім, але має більш низьку ціну і унікальні характеристики.
Отже, ми маємо Deuter Dream Lite 250, який важить трохи більше кілограма (1030 г) і Бундесвер вагою 2.3 кг (наповнювач синтепон, обшивка - бавовняна). В принципі, різницю в 1.3 кг, якщо від цього залежить комфортний сон, можна винести, однак, щоб заощадити займане місце і взяти ще якісь речі в похід крім спального мішка, потрібно щось інше.


Наприклад, Deuter Dream Lite 350, він важить не набагато більше Deuter Dream Lite 250 (на 700 г), а також має скромні по відношенню до Бундесвер розміри, що не скажеш про ціну. Ще один не маловажний аспект - це ціна спального мішка. Для порівняння Бундесвер можна знайти в отличном состоянии за 200 грн (не випускається), а Deuter Dream Lite 250 і Deuter Dream Lite 350 за 380 грн і 550 грн відповідно.
При виборі літнього спальника відразу розбігаються очі від величезного асортименту. Ясно, що для літнього періоду досить недорогого легкого спальника форми ковдри. Чи ні? Відразу потрібно визначитися з метою, для якої купується даний продукт. Наведу приклад: якщо це вилазка на один прекрасний липневий день за місто, то спальника Зеніт за 200 грн вистачить з головою; в тижневому поході по гірських Карпатам, де погода не передбачувана і вночі може піти дощ і різко впасти температура, зіграє злий жарт зі своїм володарем.
Підіб'ємо підсумки: Якщо говорити про спальному мішку Deuter Dream Lite 250, для теплої пори року він повністю підходить і готовий до будь-яких примх погоди, додам до всього, що це сама бюджетна модель з усієї лінійки Dream Lite. Має досить маленькі розміри завдяки компрессионному мішку і вага. Що ще радує так це акуратність виконання. Всі шви, внутрішні аксесуари (кишені для дріб'язку) виконані бездоганно. Колір матеріалів і дизайн на вищому рівні, традиційна німецька якість і доступна ціна.Так як, в даному огляді, використовувався спальник Бундесвер, можу твердо сказати, що це бюджетна модель осінньо-зимового спального мішка не зможе конкурувати з останніми розробками Deuter за вагою й обсягом, але як дешева їм альтернатива дуже вигідне придбання.

Повернення до списку