068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Огляд складного ножа Ontario RAT Model 1 Satin Plain Edge

Огляд складного ножа Ontario RAT Model 1 Satin Plain Edge Огляд складного ножа Ontario RAT Model 1 Satin Plain Edge.
Доброго дня, хочу розповісти про враження та досвід використання ножа Ontario RAT Model 1 Satin Plain Edge. При виборі ножа, перед покупкою, довго вивчав моделі різних виробників. Основними критеріями при виборі були якість використовуваних матеріалів і зовнішній вигляд, вважаю, що річ повинна приносити задоволення від використання як практичне, так і візуальне, і тактильне. Ніж виглядає (він таким і є) масивним як для складного ножа. Вага в 142 грами, якщо чесно, на кишені відчувається, але з огляду на призначення ножа і специфіку виробника це обґрунтовано. Компанія Ontario Knife Company спеціалізується на випуску товарів у стилі military і для походно - польових умов. Дана модель розроблена при співробітництві з відставним військовим. У місті я ношу його в кишені сумки (огляд на неї є, зелененька така), до речі, ніж холодною зброєю не є, висновок експертизи скачав з інтернету і роздрукував, і навіть перший час носив його з собойJ.
Тепер про матеріали і конструктиві.

Лезо ножа виготовлено з японської нержавіючої сталі марки AUS 8 з твердістю 55-56 HRC (одиниць по Роквеллу). Довжина клинка в 92 мм цілком достатня для більшості завдань. Про товщину в 3 мм розповім нижче. Заводська заточка пряма, на мій погляд, ідеальна, ніж дуже гострий (будьте обережні!). Накладки на рукоятці виконані з нейлону - матеріал досить «чіпкий» і невибагливий. Рукоятки скріплені п'ятьма маленькими гвинтами і одним великим осьовим (гвинти під ключ torx). По обидва боки рукояті в чотирьох місцях просвердлені отвори під кліпсу (чотирьох позиційна), кріпиться на трьох гвинтах. Також є отвір побільше під темляк. Рукоять ножа має анатомічну форму, виконана під пальцевая виїмка, вона ж виконує функцію упору. Рукоятка зроблена великий для зручності роботи в рукавичках. Кліпса туга, на кишені тримає добре. Лезо витягується легким рухом одного пальця двостороннім шпеньком. Для фіксації леза конструктори використовували один з найбільш надійних замків Liner Lock. Роль упору виконує одна з надрізаних сталевих плашок. В основу леза, в невидимій частині, під рукояткою, вмонтований сталевий підпружинений кулька для додаткової фіксації. На обуху, біля шпенька, клинок має наполегливі насічки для зручності утримання - дуже корисний елемент на мій погляд.
Власні враження і спостереження.

Виходячи з власного досвіду можу сказати, що ніж вийшов відмінний. З покладеними на нього функціями справляється чудово. Антикорозійні властивості стали на хорошому рівні. Одного разу помив його в море і прибрав, вранці на лезі знайшов два маленьких рожевих плямочки, які тут же стерлися губкою. Ріжуча кромка клинка заточку тримає, скажімо так, нормально. При перших ознаках затуплення легко правиться. Ніж в руці лежить зручно різними хватами. Тепер про товщину клинка - як показала практика 3 мм для більшості моїх завдань це багато. У більшості випадків я ріжу продукти, і лише іноді дерево, гуму і т.д. Зараз я б вибрав ніж з лезом більш тонким і вузьким, для продуктів зручніше. Ніж заслуговує твердої п'ятірки за свою універсальність!

Повернення до списку