068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Огляд рибальської безинерціонной котушки RYOBI EXCIA

Перше моє знайомство з риболовлею на спиннинговую снасть сталося, коли мені було 11 років (1975р.). Багатого вибору снастей в ті часи не було. Спінінги продаються в спорттоварах і магазині «Рибалка» - це, в основному, 2-х - 3-х - колінні «скельця», сталева хромована «рапіра» і так звані «Ленінградські» з алюмінієвого сплаву, які вважалися дуже якісними на той час . Котушки - «Ленінградська», «Київська» і ще якісь непоказні - все звичайні інерційні, з усіма наслідками, що випливають для новачків. Були і якісь безінерційні котушки, досить грубо зроблені, але мені такими ловити не довелось. Кидки проти вітру нерідко закінчувалися довгим розплутуванням волосіні і міцними словами ... Діяльність закидання залежала від мастила і люфтів котушки, довгі спінінга, його гнучкості, напрямку вітру, ваги блешні, вміння «пригальмовувати» обертання котушки, ну, і в чималому ступені, від фізичних можливостей самого рибалки. Про чутливості снастей на хижака в той час навіть ніхто не міркував ... На першому плані була дальність закидання і міцність снасті.

На сучасному ринку рибальських снастей такий багатий вибір, що новачкові вибрати щось вартісне дуже і дуже складно, особливо з огляду на цілі та воможность сучасного маркетингу ... Це ж стосується і вибору сучасних рибальських котушок. Багато різних брендів (DAIWA, SHIMANO, MITCHELL і т.д.), серій, категорій, спеціалізацій за видами риболовлі і т.д.

З особистого досвіду по вибору котушки прийшов до висновку, що для мене особисто, беручи до уваги мої вимоги (надійність, комфортність використання, ціна) з урахуванням моїх доходів, оптимальним варіантом є котушки фірми RYOBI.

Ця фірма давно відома у всьому світі. Вона була заснована в Японії, але в даний час виробництво рибальських котушок цієї фірми знаходиться в Тайвані і Південній Кореї і проходить жорсткий контроль, тому що випускається продукція орієнтована на японський ринок, про що говорить її якість, а воно на висоті. Навіть «бюджетні» моделі, високої якості і видають відмінні показники не на папері, а безпосередньо в процесі лову будь-якої хижої (щука, окунь, судак, ...) і мирної (лещь, короп, ...) риби.
Однією з представниць високого класу котушок даної фірми є безінерційна котушка RYOBI серії EXCIA. Ця силова серія з передавальним числом 4,9: 1. Вона підходить для широкого спектра лову від «ультралайт» до важкої оснастки на великого хижака і коропа.


В основі механізму котушки так званий рибалками «нескінченний гвинт», який багато хто вважає більш надійним, ніж «куліса». В ідеально збалансованому механізмі підвищеної міцності застосовані 8 + 1 підшипника, один з яких (в ролику лесоукладивателя) виконаний з нержавіючого, стійкого до корозії металу. Механіка котушки працює дуже м'яко, плавно, комфортно, без люфтів. Корпус котушки виконаний з легкого металевого сплаву, що додає їй великий запас міцності, і особливо важливо для посадочних місць під підшипники. Фрикціон котушки передній багатоточкова, тонкого регулювання. У котушці застосована надійна система миттєвої блокування зворотного ходу, що виключає биття і швидкий знос механізму. Шпуля металева (алюмінієвий сплав). На бортик шпулі нанесено твердосплавне напилення (нітрид титану), що забезпечує їй довгий термін служби при використанні міцних рибальських плетених шнурів. Дужка лесоукладивателя трубчаста, підвищеної міцності. Ролик лесоукладивателя напівзакритого типу, що в більшій мірі, ніж відкритий тип, перешкоджає засміченню цього дуже важливого вузла механізму, і потрапляння в нього вологи зі шнура при підмотці. Ролик і дужка також мають твердосплавне покриття для запобігання стирання цих деталей, а також для полегшення ковзання плетеного шнура по ним. Механізм лесоукладивателя даної серії котушок забезпечує рівномірну, правильну укладку як монолески, так і плетеного шнура, а також виключає випадковий скидання петель і інші неприємності. Ще один бонус в цій котушці - це дуже зручна конструкція рукоятки, що дозволяє складати її одним натисканням, що дуже зручно, при цьому надійна.

Котушки цієї серії дуже міцні, витривалі і довговічні. При правильному догляді за ними прослужать Вам не один рік. Робота всього механізму м'яка, плавна, комфортна, але в той же час впевнена і надійна.
Немає ніяких дратівливих люфтів, скрипів, тертя. Збірка дуже якісна.

З особистого досвіду. Маю дві котушки даної фірми RYOBI ECUSIMA 3000 і RYOBI EXСIA 2000. Як то кажуть, є з чим порівняти. У ECUSIMA в цілому робота механізму трохи м'якше, хід легше, можливо, через «лаштунки», обертати її рукоятку приємніше. Але це особисто мої відчуття. Можливо, у когось все інакше. Але EXСIA прочней, надійніше і краще захищена від засмічення ролика лесоукладивателя. Тому я не боюся давати її на риболовлю своєму синові (10 років). До цього він користувався китайської, але теж досить непоганий котушкою. Зараз, порибалити на EXСIA, про китайську навіть не згадує. Тепер не можу її повернути.


Взагалі, я користуюся обома котушками, але на різних прутах, і з ниткою різного перетину. У EXCIA я слабких місць взагалі не знайшов, тому можу сміливо її всім рекомендувати. Відмінна, міцна, надійна, тягова котушка, з гарною якістю намотування. Просто досконалість. У ECUSIMA єдине слабке місце - ролик лесоукладивателя, точніше підшипник, на якому він обертається. Але швидше за все, це через мою ліні вчасно його почистити і замінити мастило. Це простіше, ніж в подальшому міняти підшипник. Але все ж, якщо необхідно, то замінити підшипник можна і самому, тільки знайти такий у продажу (ринок «Бухара») я не зміг. Кажуть, що дуже складно купити такий, напевно, просто ціну набивають. Але я вийшов з ситуації, що склалася інакше. Поміняв місцями підшипники в шпулі і ролику, тобто з шпулі поставив в ролик і навпаки - з ролика в шпулю. Виявилося, що вони абсолютно однакові. Котушка знову як новенька. Можливо, мій досвід комусь стане в нагоді.

За 4 роки користування обома котушками отримав максимум позитивних емоцій, заради чого, власне, все й затівалося. Максимальна щука, яка була мною виловлена ​​на нашому озері за допомогою ECUSIMA, важила близько 4 кг. Виводити впевнено, без проблем. Котушка не підвела. Докупив до неї 2 запасні шпулі, щоб мати можливість швидкої зміни шнура / волосіні, але не ECUSIMA, а ZAUBER і EXIA. Шпули у RYOBI взаємозамінні, незалежно від серії (ECUSIMA, ZAUBER, EXIA). Головне - розмірність (1000, 2000, 3000 ...) дотримуватися. Упевнений, що EXCIA здатна на набагато більшу, шкода поки не попадаються мені такі екземпляри на нашому водоймі. Правда, колоди доводилося витягувати. Поки все ОК!

На закінчення скажу, що у конкурентів (DAIWA, SHIMANO) котушки з такими ходовими показниками, особливо з «нескінченним гвинтом» стоять в рази дорожче, але це ще не говорить про те, що на практиці вони виявляться кращими ... По співвідношенню ціна / якість / надійність RYOBI EXCIA - ОПТИМАЛЬНИЙ ВАРІАНТ для рибалки будь-якого класу. Буду радий, якщо своїм оглядом допоміг комусь зробити свій вибір ... Щасти Вам покупки, і як то кажуть «Ні хвоста, ні луски !!!».Повернення до списку