068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Огляд біноклів серії Alpen Apex XP

Любителі полювання і спорту в усьому світі добре знайомі з продукцією, яка виробляється американською компанією Alpen Optiсs. Успішно здійсненні девіз компанії: «Найвища якість за прийнятну ціну», - вже давно і гідно оцінений українським споживачем.

Даний огляд присвячений серії багатоцільових біноклів Apex XP. Вона є результатом удосконалення і доопрацювання раніше добре зарекомендувала себе серії біноклів Apex.
Головною відмінною рисою біноклів Alpen серії Apex XP є покриття призм фазокорректірующім багатошаровим покриттям PXA і металевим покриттям HR.

До цього додана особлива конструкція об'єктивів бінокля і спеціальне багатошарове покриття лінз приладу. Такий підхід дозволяє без використання спеціальних стекол отримати якість зображення, близьке до апохроматічному.

Також в новій серії поліпшені механічні властивості корпусів біноклів, їх ергономіка і зовнішній вигляд.

Отже, сьогодні ми розглянемо в порівнянні дві моделі даної серії: Alpen Apex XP 8x42 і Alpen Apex XP 10x50.


огляд
Біноклі Alpen Apex XP поставляються в елегантних чорних глянсових картонних коробках, які не тільки мають гарне оформлення, але і містять інформацію про основні технічні характеристики всіх біноклів даної серії.


У стандартну поставку приладів входять такі елементи: сумка, ремінець, інструкція, гарантійний талон і серветка для чищення оптики.

Сумка для зберігання і перенесення бінокля дуже якісна. Вона виконана з міцного зеленого нейлону. Її конструкція подумати, всі шви і місця, що піддаються великому навантаженні, додатково посилені. Для зберігання дрібниць у сумки є передня кишеня, а закривається вона за допомогою «липучки».

А для носіння на поясі або на плечі сумка має відповідну петлю і ремінь.
Шийний ремінець, яким комплектуються всі біноклі даної серії, заслуговує на особливу увагу.

Він виконаний з еластичного, добре пружинящего матеріалу, має ширину близько 40 міліметрів і обшитий чорним нейлоном. Крім цієї еластичною частини, у ремінця є частина, виконана з міцної синтетичної стрічки, яка, в свою чергу, складається з декількох секцій, з'єднаних пластиковими карабінами.

Довжина кожної із секцій - 5 дюймів, загальна ж довжина всього ремінця досягає 146 см.Також дещо незвично кріплення ремінця, вірніше, петель його кріплення, до корпусу бінокля. Для правильного виконання даної операції до складу інструкції навіть включений спеціальний вкладиш з описом та ілюстраціями. Втім, треба сказати, що нічого особливо складного в цій процедурі немає.Закінчивши з оглядом аксесуарів, перейдемо безпосередньо до опису і порівняно двох моделей біноклів.

Біноклі мають міцні полікарбонатні корпусу з металевими елементами кріплення призм і оправ лінз. Корпуси відповідають міжнародним стандартам захисту IPX7. Вони обгумовані, вологостійкі і заповнені сухим азотом, що виключає запотівання оптики приладів в складних умовах експлуатації.


Говорячи про корпусах, варто відзначити, що їх форма проста і дуже лаконічна, а поздовжнє рифлення, нанесене на гумове покриття бінокля в центральній його частині, забезпечує хороший контакт приладу з руками спостерігача.

Також варто звернути увагу на надійні масивні обгумовані вушка для шийного ремінця (про особливості кріплення до нього ми вже говорили вище).Балансування обох моделей відмінна, навантаження на руки дуже невелика. Вага моделі Alpen Apex XP 8x42 - 690 грам, а довжина всього 146 мм. Alpen Apex XP 10x50 трохи довше - 165мм, і важче - 800 гр.
Якість збірки біноклів дуже гарне, гумове покриття щільно прилягає до корпусу. Масивний центральний шарнір рухається плавно, забезпечуючи зміна міжзіничної відстані в діапазоні від 59 до 76 мм.Кришки на об'єктивах біноклів гумові, припасовані, вони кріпляться до корпусів біноклів за допомогою гумових стрічок, які, в свою чергу, прикріплені до корпусу бінокля пластиковим декоративним гвинтом, що закриває гніздо кріплення L-адаптера.

Кришка на окуляри гумова здвоєна, з петлями для кріплення до шийного ремінця.Вузол внутрішньої центрального фокусування виконаний у вигляді класичного коліщатка фокусування діаметром 32 і шириною 23 мм. Коліщатко пластикове, обгумоване з поздовжньою накаткой. Хід вузла у обох моделей плавний і досить точний. Єдине, що відрізняє в даному випадку представлені в огляді біноклі, так це запас ходу. У моделі 8х42 він дорівнює 1,6 обороту, а у моделі 10х50 - 1,25 обороту.

При цьому мінімальна дистанція фокусування у першій моделі дорівнює 1,5 метрам, а у другій - приблизно 2,8 метра.


Для диоптрийной споруди під е особливості зору спостерігача служить додаткове обгумоване рифлене фокусування кільце, розташоване в підставі правого окуляра. Його діаметр 45 мм, а ширина 21мм. Вузол виконаний дуже вдало, регулювання точна і зручна, особливо завдяки «тріскачці», вбудованої в кільце фокусування.


Окуляри біноклів оснащені зручними гумовими наглазниками типу «твіст». Регулювання їх по висоті відбувається в три кліка, а максимальна висота підняття Наочник дорівнює 10 мм.Тепер розглянемо докладніше оптичні елементи, що входять в конструкцію біноклів даної серії.

Призми біноклів виконані з високоякісного оптичного скла BAK4, що дозволяє виготовляти оптичні прилади, що володіють широким і рівномірно освітленим полем зору. Поверхня призм біноклів покрита особливим фазокорректірующім покриттям PXA ™. Дане покриття забезпечує ідеальне зведення світлових пучків і максимально якісну передачу кольору одержуваного зображення. Це покриття є унікальною розробкою інженерів-оптиків компанії Alpen, що враховує як оптичні властивості скла, так і особливості дизайну призмовою системи бінокля.

Призми біноклів також мають металеве покриття, що відбиває HR ™, що володіє надзвичайно високими характеристиками у всьому діапазоні світлового випромінювання.

Цікава і конструкція об'єктивів біноклів. Вони трьохлінзовою (дублет і одиночна лінза), з дуже хорошою корекцією по основним аберації. Нанесені на них спеціальні багатошарові покриття, що просвітлюють не тільки мінімізують втрати світла при його проходженні крізь лінзи, але і відчутно знижують хроматичну аберацію.

Зовнішні поверхні лінз об'єктивів і окулярів мають зеленувате покриття типу FMC середньої інтенсивності. Таке ж покриття є і у призм біноклів. Поверхні же внутрішніх лінз прояснівши фіолетовим покриттям на основі фториду магнію, інтенсивність цього покриття такого ж порядку, як і у зовнішніх оптичних елементів.

Варто зауважити, що в технології виробництва оптики біноклів даної серії застосовуються покриття, що складаються з 25 шарів.Ще один істотний момент. Призми біноклів не тільки виконані зі скла BAK4, але і мають великий лінійний розмір. Це повністю виключає виньетирование світлових пучків при проходженні світла крізь оптику біноклів.

Загальну картину відмінно доповнюють окуляри з 22 мм очними лінзами, які забезпечують надзвичайно комфортний 20 мм винос зіниці. Завдяки цьому і всім вище перерахованим особливостям оптики, біноклі дають зображення високої якості, максимально яскраве, рівномірно світле і контрастне по всьому полю зору окуляра.


Відзначимо, що в біноклях вельми добре вирішені питання мінімізації розсіяного світла в оптичних каналах. Торці лінз об'єктивів чорнені, а окулярів - чорнені. Усередині прилади покриті чорною матовою фарбою, є діафрагми і проточки на внутрішній поверхні тубусів біноклів.


Вихідні зіниці біноклів мають практично ідеальну круглу форму. При цьому діаметр вихідного зіниці 8х моделі - 5,3 мм, а у 10х - 5мм.

Цілком логічно, що моделі мають і близькі значення сутінкового фактора: 18,3 і 22,4 відповідно. Таким чином, обидва ці приладу з успіхом можуть застосовуватися в умовах низької освітленості (ввечері або на світанку).


оцінка зображення


Передача кольору натуральна, трохи «холодна». Зображення різке, яскраве і дуже контрастне.

Край поля зору дуже чіткий. Відблиски і розсіяне світло практично відсутні.

Невелика подушкообразная дисторсия відзначається приблизно з половини поля зору приладу.

Хроматизм. У центрі поля зору прояви хроматизму практично не помітні, його наявність можна відзначити лише ближче до краю зображення. В цілому, за рахунок відмінних трьохлінзовою об'єктивів і правильного поєднання просвітлюють покриттів, зображення, що дається цим біноклем, впритул наближається за якістю до класичних апохроматічним приладів, які використовують у своїй конструкції дороге ED скло.

Також, завдяки анастігматічності об'єктивів бінокля, у нього прекрасно виправлені астигматизм і кривизна поля зору. Дуже добре виправлена ​​і кома, яка істотно помітна тільки біля самого краю поля зору.

В цілому, прилад забезпечує близько 90% якісного поля.

Бінокль має відмінні показники ГРИП (глибини різкості). На відстані від 10 до 25 метрів корекція фокусу практично не знадобиться. При збільшенні відстані до сотень метрів і далі до нескінченності, для наведення на різкість буде достатньо менше 1/8 повороту коліщатка фокусування. Таким чином, забезпечується відмінне стеження за швидко пересуваються об'єктами. Цьому чимало сприяє і досить велике поле зору приладу, що дорівнює 114 метрам на відстані в 1 кілометр (близько 7,5 градуса).

Бінокль Alpen Apex XP 10x50

Передача кольору коректна, з легким акцентом в «теплі» вона. Зображення різке, яскраве і контрастне.

Край поля зору дуже чіткий. Відблиски і розсіяне світло відсутні.

Невелика подушкообразная дисторсия відзначається приблизно з 60% радіуса від центру поля зору приладу.

У даній моделі хроматизм кілька помітніше, ніж у попередній, і має інше забарвлення. Якщо в моделі 8х42 хроматизм проявлявся в легкому синьо-жовтому фарбуванні по краю зображення, то в моделі 10х50 його відтінок - фіолетово-салатовий.

Аналогічно попередній моделі, завдяки анастігматічності об'єктивів, у цього бінокля прекрасно виправлені астигматизм і кривизна поля зору. Кома також виправлена ​​дуже добре і стає істотно помітна тільки біля самого краю поля зору.

В цілому, прилад забезпечує не менше 85% якісного поля зору.

Бінокль має дуже хорошими показниками ГРИП (глибини різкості). На відстані від 10 до 20 метрів корекція фокусу практично не знадобиться. При збільшенні відстані до сотень метрів і далі до нескінченності, для наведення на різкість буде достатньо менше 1/7 повороту коліщатка фокусування.

Поле зору приладу дорівнює 87 метрів на відстані в 1 кілометр (близько 5 градусів).

Для наочності і на підтвердження вищесказаного, наведемо фотографії, зроблені через дані біноклі за допомогою звичайного цифрового фотоапарата.Поле зору бінокля Alpen Apex XP 8x42   Поле зору бінокль Alpen Apex XP 10x50

висновок

Ну що ж, давайте підведемо деякі підсумки. Обидва представлених в огляді бінокля прекрасно підтверджують той факт, що компанія Alpen Optiсs цілком заслужено є семиразовим переможцем "Great Buy" Award, по щорічній версією престижного американського журналу «Outdoor Life Magazine».

Останній раз у 2012 році цю почесну нагороду принесла компанії модель Alpen Apex XP 8x42, яку ми розглянули в даному огляді.Який би з представлених біноклів Ви не обрали, Ви завжди можете бути впевнені, що незалежно від моделі і серії, прилади компанії Alpen Optiсs будуть завжди відповідати її гаслу: «Найвища якість за прийнятну ціну».

Повернення до списку