068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

КПК не замінить якісний навігатор

КПК не замінить якісний навігатор (іменований так само PND - personal navigation device), але не всі PND однаково корисні, наприклад, що працюють на основі популярної Win CE страждають надмірною задумою і не стабільністю, зате ціна п'ятак за купку доступні за ціною, але, на щастя, розмова не про них.

На українському ринку, щоб не говорили, реально є тільки один виробник якісних навігаційних систем - це американська компанія Garmin (голландську TomTom в розрахунок не беремо, оскільки будь-залізна складова у Томтома порівнянна Гармін, але картографія в глибокій ... в загальному бажає кращого ).

В кінці літа 2010р. чоловік сестри прибарахлитися новим гарміновим авто навігатором, Garmin Nuvi 1250.

Писати про характеристики даної моделі не буду, все цікаві до офіційних цифр можуть прочитати самостійно.

Я ж розповім про основні зміни в порівнянні з попередніми поколіннями автомобільних навігаторів Garmin.

Перше, що кидається в очі, товщина навігатора - став цей нювік зовсім плоский і безликий - так би мовити, краса в простоті, мовляв функціональний апарат знаходився навіть своїм виглядом підкреслювати призначення ... ну да .. у Гармін все саме так і є. Так що ми бачимо? Поки навігатор вимкнений, взагалі нічого не бачимо ;-) - просто пластиковий прямокутник без закидони в області дизайну якими так страждають азіатські виробники.

Гаразд, включаємо навігатор.

От чорт ... нові іконки, все таке злегка об'ємне, просто sexy ... але в цілому злегка перероблений інтерфейс попереднього навігатора Garmin Nuvi 205

Ось у чому, на вашу думку, принадність інтерфейсу у авто навігаторів Garmin?

А я вам відповім - в тому, що продукт, розроблений американцями, будується на принципах - розібратися з керуванням повинна навіть "блондинко". Це вам не КПК, де, щоб запустити програму, треба зробити цілий шаманський обряд з викликанням ярлика запуску, клацанням по кнопках та інше.

Ось включили ви навігатор і побачили 2 великих кнопки.

КУДИ? і ОГЛЯД КАРТИ

Тут мабуть майже кожен здогадається, що для того, щоб знайти місце куди нам треба буде відправитися варто скористатися пунктом меню з ім'ям КУДИ?

У Гармін, до речі, є корисна фіча - як кінцевий пункт можна вказати географічні координати.
Головне, забудьте уточнити в якому саме форматі ви їх вводите.

Але це все лірика.

Швидкість роботи інтерфейсу в новому навігатор не кисло так зросла ...

Анімація при всяких переходах з одного екрана на інший радує око. У Nuvi 1250, по всій видимості, використовується та ж операційка на основі Лінукса, що і в серії Garmin Nuvi 71x (в Росії були випущені прилади Nuvi 715), але тільки, на відміну від Nuvi 715, гальм в відображенні карти у нашого Nuvi1250 НЕ спостерігається. За рахунок чого відбулося прискорення роботи сказати не беруся: традиційно Гармін не повідомляє які саме процесори встановлені в його навігаторах, про частоту процесора нехай турбується той, хто купує дешеві китайські PND на Win CE у нормальних пацанів Гармін, які просто працюють і цим все сказано.

Ще одна корисна фіча перекочувала з більш дорогих серій Гармін в модель Nuvi 1250 - можливість швидкого перемикання профілю руху: прямо з головного екрану, якщо клікнути по іконці машинки (верх екрану по середині).

Доступні 3 режими роботи: автомобіль, пішохід і велосипед.

Залежно від того, який режим виберіть - маршрут буде прокладений по своєму.

 

Наступною фішкою, заявленої для даної моделі, є можливість вимовляти назви вулиць (Text to Speech). Так як навігатор Nuvi 1250 поставляється з картами Європи в комплекті, чому то записати голос з підтримкою TTS для України (та Росії теж) ніхто не здогадався :( на даний момент навіть через гарміновую програму для оновлення прошивок Web Updater немає можливості довантажити російський голос з TTS .

Але і ми не лаптем щі хлебчемо, з уже згаданого вище Garmin Nuvi 715 перезаписали голос Pycckuu__Katerina.vpm в наш Nuvi 1250 і провели тестування його роботи.

Якість мови у робобаби Катерини не фонтан, але зате можна дізнатися місто, по якому катаєшся по-краще :)


На жаль, Живі Голоси для Garmin працюють виключно на гарміновскіх PND останніх поколінь, наприклад, з програмою Garmin Mobile XT для смартфонів або Garmin Mobile PC для ноутбуків подружити дані голосу не вдалося :(І, можливо, сама прикольна штука, яку очікували багато користувачів навігаторів гармін: тепер при роботі навігатора можна вказати яку саме інформацію буде відображати прилад в режимі прокладки маршруту.

За замовчуванням навігатор показує скільки кілометрів залишилося до місця призначення, але так само можна вибрати і інші дані, наприклад, розрахунковий час в дорозі до пункту призначення або місцевий час, в яке нарешті доїдемо :)

 До речі, в навігаторі працює модна в цьому сезоні штука - кінетична прокрутка меню.

До цього в навігаторах Гармін така фіча була реалізована тільки в навігаторах серії Garmin Oregon, тепер

Повернення до списку