068 199 0 111
(Viber)
Передзвоніть мені

Більше монокулярів хороших і різних, або огляд монокулярів Alpen

Традиційно, два слова про упаковку. Коробки з монокулярами привабливо оформлені, багато детальної інформації по технічним характеристикам кожної з моделей.
alpen1.JPG

alpen2.JPG

alpen3.JPG

Зауважимо, що картон, з якого виконана упаковка у молодших моделей, більш тонкий, ніж у Alpen8х25 WP.

Вміст коробок у всіх випадках подібне: монокуляр, чохол, ремінець, гарантійний талон і серветка для протирання оптики.

Чохли у всіх трьох монокулярів схожі і виконані за принципом мініатюрної кобури, для чого оснащені застібкою-клапаном на «липучці» і петлею для носіння на поясі. Як і у випадку з упаковкою, нейлон, з якого виготовлений чохол у молодших моделей, кілька простіше і не має такої гладкою і приємною на дотик поверхні, як у Alpen8х25 WP.


Монокуляри забезпечені ремінцями, а вірніше сказати, синтетичними шнурками для носіння. Знову-таки у перших двох моделей ми бачимо тонкі довгі шнурки для носіння на шиї, а у випадку зі старшою моделлю шнур товщі, коротше і призначений для носіння на руці.Треба сказати, що самі шнури досить міцні, як і вузли їх кріплення до корпусів монокулярів.

Власне, на цьому побіжний огляд можна вважати закінченим, хіба що потрібно ще згадати, що монокуляри не комплектується кришками на об'єктив і окуляр. Втім, для такого класу приладів це цілком буденне рішення.

Тепер звернемося до зовнішнього вигляду і особливостям конструкції монокулярів.

Моделі Alpen10х25 і Alpen10х32 мають циліндричні подовжені корпусу, що робить їх зовні схожими з кишеньковими ліхтариками. Самі корпусу цих моделей виконані ізполікарбоната і покриті темно-зеленою гумою. Покриття щільно прилягає, середньої товщини. У моделі 8х25 WP корпус комбінований - метал і полікарбонат, а покриття дещо товщі і більш високої якості. Корпус цього монокуляра відрізняє ергономічна форма, за рахунок якої він зручно лягає в руку.Також зауважимо, що корпус цього монокуляра на 100% герметичний і пилевлагозащіщен. Це гарантує його надійність і зручність експлуатації в складних умовах (підвищена вологість, туман, пил).

На відміну від двох попередніх моделей, його центр ваги зміщений до окулярної вузла, що пояснюється вагою призменного блоку.

Вага монокуляра невеликий і становить 140 грам, при цьому його довжина не перевищує 120 мм.

Аналогічні дані для моделей Alpen10х25 і Alpen10х32 становлять 80 грам / 115 мм і 110 грам / 140 мм відповідно.

Фокусування молодших моделей приладів здійснюється поворотом окулярного вузла. Кут повороту у моделі Alpen10х25 становить приблизно 160 градусів, у моделі Alpen10х32 -порядка 120 градусів.

Таке конструктивне рішення дозволяє досить швидко перефокусуватися з мінімальних дистанцій до нескінченності.

При цьому мінімальна дистанція фокусування у обох моделей приблизно однакова і дорівнює 7 метрам.Фокусування вузол Alpen8х25 WP також має поворотну конструкцію, але для фокусування тут служить спеціальне фокусування кільце діаметром 40мм, розташоване біля окуляра. Кільце пластикове, з невеликими виступами для зручності регулювання. Тут варто зауважити, що в процесі регулювання окулярна частина висувається приблизно на 5 мм, а хід вузла укладається в один оборот. Хід вузла плавний. Мінімальна дистанція фокусування монокуляра дорівнює приблизно 3 метрам.В цілому, ергономіка цієї моделі значно краще, ніж у двох інших, і її цілком вдало підкреслює наявність у неї наочника типу «твіст». Регулювання його по висоті відбувається в один «клік», а максимальна висота підняття наочника дорівнює 6 мм. У бюджетних же моделей наглазник фіксований. Також відрізняється і якість гумового покриття на Наочник: у Alpen8х25 WP покриття істотно більш м'яке і приємніше на дотик.Діапазон диоптрийной настройки всіх приладів дорівнює +/- 4 діоптрії.

Тепер детальніше ознайомимося з оптичним пристроєм монокулярів. У всіх монокуляра застосована обертає, призмова система типу Roof.

Головна відмінність полягає в тому, що в старшій моделі призми мають більший лінійний розмір і виготовлені зі скла BAK-4, що забезпечують більшу яскравість і чіткість зображення. У двох інших моделях використовуються призми з більш дешевого скла BK-7. У всіх приладах призми закріплені за допомогою металевих оправ.

Покриття, що просвітлюють, що застосовуються в цих монокуляра, різні.

У молодших моделях це покриття типу C (Coated) на основі фториду магнію, а в моделі 8х25 WP- це поліпшене багатошарове покриття типу FMC (Fully Multi Coated).

Інтенсивність нанесених покриттів - середня, і вони добре помітні в косих променях світла.
Торці лінз об'єктивів і окулярів у всіх монокулярів НЕ чорнені. Усередині прилади покриті чорною фарбою, є діафрагми і проточки на внутрішній поверхні трубок, що сприяє зниженню кількості розсіяного світла в приладі.

Найбільшим комфортом дляока стерігача має окуляр моделі 8х25 WP з очної лінзою діаметром 17мм і виносом зіниці в18мм. Очні же лінзи інших моделей мають діаметр 12 мм, при цьому винос дорівнює 10 мм, що недостатньо зручно для людей, що носять окуляри.

Відносно невеликий розмір вихідних зіниць (близько 3 мм) не дозволяє говорити про наявність достатньої світлосили у молодших моделей для ведення спостережень в умовах низької освітленості. У моделі 8х25 WP даний показник дещо вищий (4 мм), що робить допустимої її застосування в сутінках.Форма вихідної зіниці у даного приладу практично ідеально кругла, у інших монокулярів відзначається деяка сплюснутістю зіниці ( «котяче око»).

 

оцінка зображення

Зображення, що даються монокулярами, різняться за якістю передачі кольору, корекції аберацій і комфортності сприйняття.

Охарактеризуємо кожен з приладів окремо.

Alpen 10х25

Передача кольору «холодна», приглушена.

Край поля зору злегка розмитий.

Хроматизм помірний. Досить сильна подушкообразная дисторсия, яка добре помітна вже з половини поля зору. Помітна недоісправленная сферична аберація. Кривизна поля відчутна до краю поля зору. Також ближче до краю добре помітні наростаюча кома і астигматизм.

В цілому прилад забезпечує близько 55% якісного поля зору.

Поле зору приладу дорівнює 101 метр на відстані в 1 кілометр.

Alpen 10х32

Передача кольору «холодна», приглушена.

Край поля зору кілька розмитий і має видиму блакитнувату облямівку.

Хроматизм помірний. Досить сильна подушкообразная дисторсия, яка добре помітна вже з половини поля зору. Помітна невелика недоісправленная сферична аберація. Кривизна поля відчутна до краю поля зору. Також ближче до краю помітні наростаюча кома і астигматизм.

В цілому прилад забезпечує близько 65% якісного поля зору.

Поле зору приладу дорівнює 110 метрів на відстані в 1 кілометр.

Alpen 8х25 WP

Передача кольору коректна з легким акцентом в теплі тони, зображення яскраве і контрастне.

Край поля зору різкий і має тонку жовту облямівку.

Поле зору рівномірно освітлене, слабке виньетирование по самому краю.

Хроматизм незначний. Невелика подушкообразная дисторсия, яка не помітна приблизно на 80% поля зору. Кривизна поля незначна, кома і астигматизм дуже добре виправлені.

В цілому прилад забезпечує близько 85% якісного поля зору.

Поле зору приладу дорівнює 107 метрів на відстані в 1 кілометр.

Прочитавши три попередніх абзацу, недосвідчений користувач навряд чи зможе винести для себе багато корисної інформації. Тому, як то кажуть, краще один раз побачити ....Поле зору монокуляра Alpen10х32

alpen19.jpg

Поле зору монокуляра Alpen8х25 WP


висновок
Ну що ж, давайте підведемо деякі підсумки. Всі представлені в огляді монокуляри цілком заслуговують на увагу вітчизняного покупця. Вони мають хорошу якість збірки і складаються з гідних комплектуючих.

Безсумнівним фаворитом огляду є модель Alpen8х25 WP. Тут і вдалий дизайн, і міцний захищений корпус, і дуже хороша оптика, і, як наслідок цього, комфорт при спостереженнях. Таким чином, Ви отримуєте за відносно невисоку плату відмінний, легкий і зручний в обігу прилад, який буде необтяжливий для Вас і зможе бути завжди під рукою в потрібний час. Ще раз особливо хочеться відзначити дуже приємну і контрастну картинку, яку дає монокуляр. Комфортний винос зіниці в поєднанні з вдалою оптичної конструкцією окуляра дає приємне відчуття, коли зображення, що називається, «лягає на око» (все поле видно відразу без напруги і всматріванія).

Що ж стосується моделей Alpen10х25 і Alpen10х32, незважаючи на те, що в них застосовані бюджетні рішення як в частині оптичних, так і механічних елементів, якість дається ними зображення досить хороше. А якщо врахувати їх невисоку вартість і простоту в обігу, то обидві ці моделі, заслуговують рекомендації і виглядають в загальному гідно в лінійці оптичних приладів, що випускаються компанією AlpenOptics.

На закінчення хочеться відзначити, що монокуляри вельми корисні і зручні оптичні прилади, які практично незамінні в умовах, коли з тих чи інших причин не можна скористатися біноклем або підзорної трубою.

На риболовлі та полювання, в поході і на екскурсії, маленький, недорогий і якісний монокуляр завжди буде Вашим надійним помічником.


Купити монокуляр Alpen 8х25 WP
Купити монокуляр Alpen 10х25
Купити монокуляр Alpen 10х32

Повернення до списку